Новые тур. обьекты

«OLD SCHOOL VILLA»

Украина, Киевская обл., Бориспольский р-н, с. Гнедин, ул. Центральная, 43

«IMPULSE», beauty spa center

04210, Украина, г. Киев, Оболонская Набережная, 17

«SHAMBALA WELLNESS CLUB»

Україна, Київська обл., Броварський р-н, с. Рожни, вул. Свободи, 67

Поиск по сайту
Главная О проекте, контакты Карта сайта
  /     /   «БОТАНИЧЕСКИЙ САД ИМЕНИ АКАДЕМИКА А.В. ФОМИНА» Киевского национального университета им. Т. Шевченко

«БОТАНИЧЕСКИЙ САД ИМЕНИ АКАДЕМИКА А.В. ФОМИНА» Киевского национального университета им. Т. Шевченко

01032, Украина, г. Киев, ул. Коминтерна, 1
Тел.: (044) 234-60-56 Факс: (044) 239-31-90
botsad_fomin@ukr.net

ботанический сад

Ботанічний сад імені академіка О.В. Фоміна Київського національного університету ім. Т. Шевченка

Ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна – одним із найстаріших ботанічних закладів України.
Зусиллями кількох поколінь ботаніків зібрано унікальну колекцію рослин різного географічного походження, яка налічує біля 9000 видів, різновидностей, форм та сортів і є однієї з найчисельніших в Україні.

ботанический сад

цветок

кактус

цветок

лилия

шишки

садБотанічний сад розділений на дві частини: паркова і наукова.
До паркової частини вхід вільний і відкритий цілодобово. Тисячі киян відвідують паркову частину ботанічного саду цілий рік. Кожна пора року дивує людей неперевершеною красою рукотворної природи у центрі столиці України.
Відкрита частина дендрарію є невіддільною експозиційною частиною Ботанічного саду, у якій експонується понад 200 таксономічних (міжвидових одиниць) одиниць, що не повторюються в науковій частині саду, крім того в експозиціях представлені такі родові комплекси: Магнолія, Рододендрон, Таволга, Кизильник, Жимолость, Калина, Жостір, Глід та ін.
Територія саду поділена на ділянки, що в більшості випадків відповідають походженню рослин. Це ділянка Північної Америки, флори Європи та Східної Азії.
Партерна частина саду сформована у регулярному стилі. Оживляє цю частину Саду басейн, навколо якого зростає багато екзотичних дерев.
Межує з партерною частиною ділянка "Читальня". На вирівняній місцевості зроблено клумби, на яких зростають серед каменів кущі, невеликі дерева туї західної та багаторічники.

магнолия
Наукова частина,
а саме Ботанічний музей, закрита для вільного відвідування. Оглянути колекції рослин можна лише у супроводі екскурсовода. У холодні пори року екскурсії проводяться лише по оранжереях, у теплі – і по ділянках відкритого ґрунту. Загальна тривалість екскурсії близько 1 години.
В експозиції музею налічується понад 30 видів мохоподібних, 60 видів лікарських рослин, 50 видів шишок хвойних рослин.
Представлені мешканці підводного царства холодних антарктичних глибин, гриби,  зразки фітопатогенних видів, лишайники, вищі рослини представлені папоротеподібними, голонасінними та квітковими, серед яких є реліктові експонати. У музеї є зразки кам'яного вугілля з Донбасу, на яких залишилися зображення представників давньої палеозойської ери. З Абхазії привезено каміння, де залишили слід перші квіткові рослини третинного періоду.


Оранжереї

На території Ботанічного музею знаходиться оранжерейний комплекс. До його складу входять тропічна, субтропічна та кактусова оранжереї. Остання – гордість Ботанічного саду, де зібрано понад тисячу унікальних видів кактусів.
В оранжерейному комплексі Ботанічного саду проростають екземпляри пальм, для яких в 1977 році спеціально був збудований найвищий в світі 30-ти метровий кліматрон. Найбільшу увагу відвідувачів привертають експонати рослинного світу тропіків і субтропіків: плоди хлібного дерева, баобабу, динного дерева, насіння олійної пальми, експонати дерева какао, кофейного та хінного дерев, "парагвайський чай".
Найдавнішими квітковими рослинами є магнолії. Сучасні магнолії – це дерева з великими гарними квітами. У музеї експонуються листя, квіти і насіння магнолії великоквіткової, зірчастої та тюльпанного дерева.
В експозиції розміщено екземпляри видів рослин, які потребують охорони, – 50 видів вищих та 10 видів нижчих рослин, що внесені до Червоних книг України, Росії та інших країн колишнього СРСР.


01032, Україна, м. Київ, вул. Комінтерну, 1
тел. (044) 234-60-56
тел./факс: (044) 239-31-90
botsad_fomin@ukr.net
www.botanic.kiev.ua/kolekcia

До паркової частини вхід вільний і відкритий цілодобово.
Оглянути колекції рослин наукової частини (Ботанічний музей та оранжерейний комплекс)  можна лише у супроводі екскурсовода.
Графік екскурсій до наукової частини:
понеділок, середа, субота і неділя – огляд тропічної і субтропічної оранжерей;
вівторок і четвер – огляд тропічної, субтропічної та кактусової оранжерей.
Початок екскурсій о 10.00, 13.00 та 15.00 (мінімального обмеження на кількість відвідувачів немає). Для груп, кількість людей у яких перевищує 15 осіб, можуть бути запропоновані позапланові екскурсії, в інший зручний для відвідувачів час.
Вартість екскурсії:
повний квиток - 3 гривні;
для студентів - 2 гривні;
для школярів і пенсіонерів - 1 гривня.
 

Уважаемые посетители, берегите природу! В ботаническом саду запрещается: выгуливать собак, кататься на мопедах, велосипедах, роликах, сидеть на газонах, разводить костры, ломать ветки и рвать цветы.