Новые тур. обьекты

«OLD SCHOOL VILLA»

Украина, Киевская обл., Бориспольский р-н, с. Гнедин, ул. Центральная, 43

«IMPULSE», beauty spa center

04210, Украина, г. Киев, Оболонская Набережная, 17

«SHAMBALA WELLNESS CLUB»

Україна, Київська обл., Броварський р-н, с. Рожни, вул. Свободи, 67

Поиск по сайту
Главная О проекте, контакты Карта сайта
  /     /   «КАРПАТСКИЙ ТРАМВАЙ», ООО

«КАРПАТСКИЙ ТРАМВАЙ», ООО

Украина, Ивано-Франковская обл., Волынский р-н, пгт. Выгода
Тел.: (03477) 61-334 Тел./факс: (03477) 61-441 Моб.: (050) 373-24-75, (067) 342-83-89
yackiv@ukr.net
www.uniplyt.com.ua/tourism

ТОВ «КАРПАТСЬКИЙ ТРАМВАЙ» 

Карпатський трамвай

мост

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпатський трамвай

Карпаты

На території Бойківського краю Івано-Франківської області існує унікальна вузькоколійка (колія більш, ніж у два рази вужча за стандартну), яка діє на території Волинського району в смт. Вигода. Унікальність її в тому, що вона збудована ще за часів Австро-Угорської імперії у 1898 р. і до цього часу вважається одним із екологічно чистих видів транспорту.
У Європі вузькоколійні трамвайні маршрути є дуже популярними, і залишилося їх мало, не кажучи вже про те, що прокладені вони у найкрасивіших місцях. Тож нам пощастило, що давня вузькоколійка збереглася й у нас, і наші туристи також матимуть чудову нагоду насолоджуватися прогулянками цим незвичайним видом транспорту.

Карпаты  река

З ІСТОРІЇ СТВОРЕННЯ
Колись у Карпатах вузькоколійних ліній було прокладено досить багато. І створювалися вони головним чином для руху товарних поїздів, що вивозили деревину. Пасажирських ділянок тоді ще практично не було. Мізунську лінію, маршрут, яким нині користуються туристи, запустив австрійський підприємець барон Леопольд Поппер фон Подгарі. Тоді ще ці казкові краї були майже недоторканими і зовсім необжитими. Барон переніс з Угорщини в Галичину головний офіс свого підприємства, яке спеціалізувалося на заготівлі, переробці і збуті деревини.
Окрім Леопольда Поппера, вузькі залізниці і лісопромисел із 1886 р. активно розбудовували брати барони Гредлі — у Сколівських Бескидах та графи Потоцькі — в Осмолоді. За 20 років підприємці проклали 3 вузькоколійки.
Перша світова війна змусила власників карпатських лісів повернутися до Австрії. Попперівська міні-імперія у Вигоді перейшла до акціонерного товариства «Сільвінія» з Великобританії. Фірма не тільки продовжила будувати лісопильні й вузькі залізниці, але й відкрила їх для туристів з великої Європи.
У 1920 р. в долині ріки Мізунька почала працювати 3-тя вузькоколійка. Ця мальовнича дорога довжиною 24 км вела до станції Соболь (сьогодні — Миндунок) і проходила через 5 великих мостів. До 1939 р. Вигодська гілка набрала довжини 65 км і «обросла» відпочинковою інфраструктурою.
Перші екіпажі, що ходили вузькоколійкою, були запряжені кіньми. І тільки пізніше живу тяглову силу замінили паровозами.

ПОДОРОЖУЄМО ВУЗЬКОКОЛІЙКОЮ
Сьогодні паровоз і два вагончики курсують вузькою залізницею від Вигоди до Горганів двічі на тиждень, перевозячи на роботу лісорубів. А поміж тим колією користуються й туристи. Саме з метою залучення даної вузькоколійки для перевезення туристів і було розроблено програму «Карпатський трамвай», започатковану в 2003 р. під час підготовки та проведення Міжнародного Бойківського фестивалю. Тут розроблені і діють маршрути по Мізунській колії і в 2004 р. відбулися пробні рейси.
Туристам пропонується 2 варіанти маршрутів:
класичний маршрут на півдоби до станції Дубовий Кут, де знаходяться Мізунські водоспади (13 км в один бік)
гірський маршрут, який «Карпатський трамвай» разом із зупинками проходить за 8 годин (від 10:00 до 18:00) з Вигоди через Ширковець, Старий та Новий Міузнь, Дубовий Кут, Солотвино, Мундунок і Соболь – до підніжжя гори Магура (1354 м над рівнем моря).
Даним маршрутом вже подорожували гості з Німеччини, Англії, Польші, а також багато українських туристів.

горы Карпаты  лес

Тож, «Карпатський трамвай» запрошує всіх бажаючих до прогулянки карпатськими стежками. До послуг туристів пропонуються як затишний вагон СВ – кабіна на три чверті зайнята м’якими комфортабельними кріслами, а одна чверть знаходиться у розпорядженні машиніста, так і вагон-кабріолет, в якому збереглася нижня частина та дах, а стінки на рівні вікон просто зрізані. Згодом планується приєднати до них вагон-кафе, VIP-вагон та 4 спальні вагони.

река   река

ЕКСКУРСІЯ МАЛЬОВНИЧИМИ КАРПАТАМИ
Трамвайчик неспішно повезе вас вздовж берегів екологічно чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду.
Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник «Ширковець», скуштувати цілющої мінеральної води з джерела «Нафтуся» та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела «Дюзркач». А у теплу пору року можна скупатися у чудових гірських водоспадах Мізунки.
Протягом всієї прогулянки колоритний місцевий екскурсовод Любомир Ксенофонтович Яцків не дозволить сумувати нікому, розповідаючи неймовірні подробиці з історії регіону і рясно перемежовуючи їх влучними та яскравими жартами.
У Солотвино ви побачите місця перших соляних родовищ, а на зупинці Мундунок дізнаєтесь про особливості давніх лісорозробок і оглянете старі виробничі приміщення та лісничівки. І ще багато-багато цікавого! 

Подорож «Карпатським трамваєм» передбачає й інші варіанти маршруту.
Мандрівка залізницею може бути поєднана із кількаденними пішими походами до вершин Менчул (1450 м), Яйко-Ілемське (1679 м), шляхами визвольних змагань до Вишівського перевалу (930 м). Туристи також можуть замовити і загальну екскурсійну програму Волинським районом – автобусні подорожі у заповідник Скелі Довбуша, до озера Синевир, у Гошівський монастир на Ясній горі, в музей «Бойківщина» в Долині.
Деякі бажаючі можуть використати трамвайчик не лише з екскурсійною метою. Адже тут є можливість замовити і провести різноманітні святкуванні і навіть весілля, перетворивши їх на суцільну пригоду!

горная река Карпаты  горная река Карпаты

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЩО ВЛАШТОВУЮТЬ ПОДОРОЖІ ВУЗЬКОКОЛІЙКОЮ
Відділ туризму ТОВ «Уніплит»:
(03477) 61-334, (050) 373-24-75.
Туристично-інформаційний центр м. Івано-Франківськ: (0342) 50-20-20. Детальніше ознайомитись з діяльністю ТІЦ можна на сайті
Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді: (0342) 58-34-14, 58-45-96.

ЯК ДОЇХАТИ ДО СМТ. ВИГОДА
З м. Львів до смт. Вигода – 125 км. Автобуси у напрямку Хуста відправляються з головного ж/д. вокзалу. Час у дорозі — 3 год.
З м. Івано-Франківськ до смт. Вигода – 75 км. З обласного центру до с. Долина їздить мікроавтобус (час відправлення – 09:25).


Відділ у справах туризм ТОВ «Уніплит» та ТзОВ «Карпатський трамвай»,
Івано-Франківська обл., Волинський р-н, смт. Вигода
Тел.: (03477) 61-334
Тел./факс: (03477) 61-441
Моб.: (050) 373-24-75, (067) 342-83-89
Контактна особа: Любомир Яцків
yackiv@ukr.net
www.uniplyt.com.ua/tourism