Новые тур. обьекты

«OLD SCHOOL VILLA»

Украина, Киевская обл., Бориспольский р-н, с. Гнедин, ул. Центральная, 43

«IMPULSE», beauty spa center

04210, Украина, г. Киев, Оболонская Набережная, 17

«SHAMBALA WELLNESS CLUB»

Україна, Київська обл., Броварський р-н, с. Рожни, вул. Свободи, 67

Поиск по сайту
Главная О проекте, контакты Карта сайта
  /     /   «СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВЕ», НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК

«СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВЕ», НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК

16000, Украина, Черниговская обл., г. Новгород-Сиверский, ул. Пушкина, 1
Тел.: (04658) 2-11-49, (04658) 2-15-40, факс: (04658) 2-17-10
slovo@cg.ukrtel.net
www.ns-slovo.org.ua

НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК «СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВОМ»

НОВГОРОД-СІВЕРСКІЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК «СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ»

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» створено згідно рішення Чернігівського облвиконкому в 1990 році. Музей присвячений невмирущому шедевру давньоруської літератури "Слово о полку Ігоревім". Експозиція "В століттях невмируще "Слово" представлена 8 залами, де можна почути історію відкриття твору, побачити дореволюційні та сучасні видання, наукові дослідження; переклади його на іноземні мови. Також представлена багата колекція археологічних знахідок доби Київської Русі, графічні та художні твори, скульптура, чеканка тощо.

церковь

СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВОМ

музей

монастырь

Музей

церковь

Спасо-Преображенський чоловічий монастир
Музей „Слово о полку Ігоревім” входить у склад однойменного заповідника, основу комплексу пам’яток якого складає Спасо-Преображенський чоловічий монастир заснований в ХІ ст.
З архітектурних споруд того часу зберігся фундамент мурованого Спаського собору та залишки стін Княжого терему (кін. ХІІ – поч. ХІІІ ст.). Історія монастиря  періоду ХІV-ХVI ст. мало досліджена, але 1552 роком датується жалувана грамота Івана Грозного, яка підтверджує факт існування монастиря як великого, міцного господарства.
Відновлення обителі починається з 1657 р., коли чернігівський архієпископ Лазар Баранович обирає Спасо-Преображенський монастир своєю резиденцією. Широкими темпами йде реконструкція Спаського собору та покоїв настоятеля, будуються Петропавловська церква з палатним корпусом келій, зводиться мурована огорожа з кутовими вежами та надбрамною дзвіницею. В 1657-1667 рр. будується греко-слов’яно-латинська школа. Архітектурний ансамбль набуває барокових рис.
В 1785 р. Новгород-Сіверський становиться центром єпархії. На території монастиря розташовується резиденція Архієрея. В зв'язку з цим відбуваються значні перебудови. На кошти виділені Катериною ІІ по проекту арх. Дж. Кваренгі будується величний Спасо-Преображенський собор.
В роки Великої Вітчизняної війни на території монастиря гітлерівці створили табір для військовополонених та цивільних осіб, в якому за два роки існування загинуло близько 20 тис. в'язнів.
За свою довгу історію монастир кілька разів змінював свій архітектурний вигляд, а остаточного набув протягом ХVІ-ХІХ ст.

Музейно-заповідний комплекс
музейНа правах відділу до складу музею-заповідника увійшов і краєзнавчий музей. Він знайомить відвідувачів з історією міста, природою Сіверського краю, народними звичаями та культурою.
Окрім комплексу Спасо-Преображенського монастиря музею-заповіднику передані такі архітектурні пам’яткі міста:
- Тріумфальна арка (ХVІІІ ст.). Споруджена з нагоди проїзду через місто Катерини ІІ. По боках – подвійні колони, між ними вміщено герби десяти повітів Новгород-Сіверського намісництва;
- Торгові ряди (кін. ХVІІІ ст.). Складаються з двох одноповерхових прямокутних будівель довжиною 100м;
- Миколаївська церква діюча з 1760 р. Зразок дерев’яної монументальної архітектури північного Лівобережжя України;
- Успенський собор (ХVІІ-ХVІІІ ст.). Побудований у формах українського бароко;
- Замкова гора. Останець правого високого берега Десни з крутими схилами. Тут містився дитинець, резиденція новгород-сіверських князів в ХІ-ХІІІ ст.

Діяльність
Свою діяльність науковий колектив спрямовує на вивчення та популяризацію „Слова”, комплектацію музейних колекцій, забезпеченню умов для їх використання в експозиційній та науковій роботі. З цією метою проводиться науково-дослідницька, експозиційна, культурно-просвітницька та фондова роботи. Фонди музею налічують понад 40 тисяч одиниць зберігання.
Музей бере участь у наукових конференціях, читаннях, виступах та публікаціях у засобах масової інформації.
Щорічно 18 травня у День музеїв проводиться день відкритих дверей, також у травні (дата призначається напередодні) проводяться традиційні наукові читання на пошану пам'яті проф. О. П. Оглобліна.
Періодично в одному із залів музею експонуються картини, вишивка, кераміка сучасних майстрів; демонструє роботи своїх учасників клуб декоративно-ужиткового мистецтва "Княжа скарбниця", художники та майстри району (дата проведення уточнюється напередодні).

16000, Україна, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Пушкіна, 1
тел.: (04658) 2-11-49, (04658) 2-15-40, факс: (04658) 2-17-10
slovo@cg.ukrtel.net
www.ns-slovo.org.ua

Екскурсії
Музей-заповідник працює без вихідних; екскурсійне обслуговування проводиться українською та російською мовами. Замовити екскурсію можна телефоном (04658) 2-15-40 або безпосередньо на місці:

Вартість екскурсії:
Екскурсія територією монастиря
– огляд пам'яток монастирського комплексу Спасо-Преображенського монастиря, з відвідуванням Північної вежі та підземного ходу:
- для дорослих – 5 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 3 грн. з людини.
Екскурсія експозицією – знайомство з пам'яткою давньоруської літератури "Слово о полку Ігоревім":
- для дорослих – 3 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 2 грн. з людини.
Екскурсія краєзнавчим відділом;
- для дорослих – 5 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 3 грн. з людини.
Екскурсія містом – огляд пам'яток культури та архітектури (Замкова гора ІХ ст., Міколаївська церква, Водонапірна вежа, Торгові ряди кін. ХVІІІ ст., Успенська церква, Історичний центр міста, Тріумфальна арка ХVІІІ ст.):
- для дорослих – 6 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 4 грн. з людини.

Вартість вхідних квитків:
Відвідування експозиції:

- для дорослого – 5 грн.;
- для студентів, школярів – 3 грн.
Відвідування підземного ходу:
- для дорослих – 1 грн.;
- для студентів, школярів – 50 коп.
Відвідування експозицій "Флора та фауна Сіверського краю", "Археологія краю", "Новгород-Сіверщина ХІІ ст. поч.ХІХ ст.", "Новгород-Сіверщина до 40-х років ХХ ст.", "ВВ війна та післявоєнна відбудова":
- для дорослих – 2 грн.;
- для студентів, школярів – 1 грн.