Новые тур. обьекты

VYSHEGRAD, замок-готель

07301, Україна, Київська обл., м. Вишгород, вул. Спаська, 25

«ДУБРАВУШКА CLUB», загородный комплекс

08505, Украина, Киевская обл., г. Фастов, ул. Челюскинцев, 98

«HOTEL SUN RESORT»

Украина, Запорожская обл., г. Бердянск, ул. Макарова, 7М

Поиск по сайту
Главная О проекте, контакты Карта сайта
  /     /   «СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВЕ», НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК

«СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВЕ», НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ ИСТОРИКО-КУЛЬТУРНЫЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК

16000, Украина, Черниговская обл., г. Новгород-Сиверский, ул. Пушкина, 1
Тел.: (04658) 2-11-49, (04658) 2-15-40, факс: (04658) 2-17-10
slovo@cg.ukrtel.net
www.ns-slovo.org.ua

НОВГОРОД-СИВЕРСКИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВЕДНИК «СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВОМ»

НОВГОРОД-СІВЕРСКІЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК «СЛОВО О ПОЛКУ ІГОРЕВІМ»

Новгород-Сіверський історико-культурний музей-заповідник «Слово о полку Ігоревім» створено згідно рішення Чернігівського облвиконкому в 1990 році. Музей присвячений невмирущому шедевру давньоруської літератури "Слово о полку Ігоревім". Експозиція "В століттях невмируще "Слово" представлена 8 залами, де можна почути історію відкриття твору, побачити дореволюційні та сучасні видання, наукові дослідження; переклади його на іноземні мови. Також представлена багата колекція археологічних знахідок доби Київської Русі, графічні та художні твори, скульптура, чеканка тощо.

церковь

СЛОВО О ПОЛКУ ИГОРЕВОМ

музей

монастырь

Музей

церковь

Спасо-Преображенський чоловічий монастир
Музей „Слово о полку Ігоревім” входить у склад однойменного заповідника, основу комплексу пам’яток якого складає Спасо-Преображенський чоловічий монастир заснований в ХІ ст.
З архітектурних споруд того часу зберігся фундамент мурованого Спаського собору та залишки стін Княжого терему (кін. ХІІ – поч. ХІІІ ст.). Історія монастиря  періоду ХІV-ХVI ст. мало досліджена, але 1552 роком датується жалувана грамота Івана Грозного, яка підтверджує факт існування монастиря як великого, міцного господарства.
Відновлення обителі починається з 1657 р., коли чернігівський архієпископ Лазар Баранович обирає Спасо-Преображенський монастир своєю резиденцією. Широкими темпами йде реконструкція Спаського собору та покоїв настоятеля, будуються Петропавловська церква з палатним корпусом келій, зводиться мурована огорожа з кутовими вежами та надбрамною дзвіницею. В 1657-1667 рр. будується греко-слов’яно-латинська школа. Архітектурний ансамбль набуває барокових рис.
В 1785 р. Новгород-Сіверський становиться центром єпархії. На території монастиря розташовується резиденція Архієрея. В зв'язку з цим відбуваються значні перебудови. На кошти виділені Катериною ІІ по проекту арх. Дж. Кваренгі будується величний Спасо-Преображенський собор.
В роки Великої Вітчизняної війни на території монастиря гітлерівці створили табір для військовополонених та цивільних осіб, в якому за два роки існування загинуло близько 20 тис. в'язнів.
За свою довгу історію монастир кілька разів змінював свій архітектурний вигляд, а остаточного набув протягом ХVІ-ХІХ ст.

Музейно-заповідний комплекс
музейНа правах відділу до складу музею-заповідника увійшов і краєзнавчий музей. Він знайомить відвідувачів з історією міста, природою Сіверського краю, народними звичаями та культурою.
Окрім комплексу Спасо-Преображенського монастиря музею-заповіднику передані такі архітектурні пам’яткі міста:
- Тріумфальна арка (ХVІІІ ст.). Споруджена з нагоди проїзду через місто Катерини ІІ. По боках – подвійні колони, між ними вміщено герби десяти повітів Новгород-Сіверського намісництва;
- Торгові ряди (кін. ХVІІІ ст.). Складаються з двох одноповерхових прямокутних будівель довжиною 100м;
- Миколаївська церква діюча з 1760 р. Зразок дерев’яної монументальної архітектури північного Лівобережжя України;
- Успенський собор (ХVІІ-ХVІІІ ст.). Побудований у формах українського бароко;
- Замкова гора. Останець правого високого берега Десни з крутими схилами. Тут містився дитинець, резиденція новгород-сіверських князів в ХІ-ХІІІ ст.

Діяльність
Свою діяльність науковий колектив спрямовує на вивчення та популяризацію „Слова”, комплектацію музейних колекцій, забезпеченню умов для їх використання в експозиційній та науковій роботі. З цією метою проводиться науково-дослідницька, експозиційна, культурно-просвітницька та фондова роботи. Фонди музею налічують понад 40 тисяч одиниць зберігання.
Музей бере участь у наукових конференціях, читаннях, виступах та публікаціях у засобах масової інформації.
Щорічно 18 травня у День музеїв проводиться день відкритих дверей, також у травні (дата призначається напередодні) проводяться традиційні наукові читання на пошану пам'яті проф. О. П. Оглобліна.
Періодично в одному із залів музею експонуються картини, вишивка, кераміка сучасних майстрів; демонструє роботи своїх учасників клуб декоративно-ужиткового мистецтва "Княжа скарбниця", художники та майстри району (дата проведення уточнюється напередодні).

16000, Україна, Чернігівська обл., м. Новгород-Сіверський, вул. Пушкіна, 1
тел.: (04658) 2-11-49, (04658) 2-15-40, факс: (04658) 2-17-10
slovo@cg.ukrtel.net
www.ns-slovo.org.ua

Екскурсії
Музей-заповідник працює без вихідних; екскурсійне обслуговування проводиться українською та російською мовами. Замовити екскурсію можна телефоном (04658) 2-15-40 або безпосередньо на місці:

Вартість екскурсії:
Екскурсія територією монастиря
– огляд пам'яток монастирського комплексу Спасо-Преображенського монастиря, з відвідуванням Північної вежі та підземного ходу:
- для дорослих – 5 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 3 грн. з людини.
Екскурсія експозицією – знайомство з пам'яткою давньоруської літератури "Слово о полку Ігоревім":
- для дорослих – 3 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 2 грн. з людини.
Екскурсія краєзнавчим відділом;
- для дорослих – 5 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 3 грн. з людини.
Екскурсія містом – огляд пам'яток культури та архітектури (Замкова гора ІХ ст., Міколаївська церква, Водонапірна вежа, Торгові ряди кін. ХVІІІ ст., Успенська церква, Історичний центр міста, Тріумфальна арка ХVІІІ ст.):
- для дорослих – 6 грн. з людини;
- для студентів, школярів – 4 грн. з людини.

Вартість вхідних квитків:
Відвідування експозиції:

- для дорослого – 5 грн.;
- для студентів, школярів – 3 грн.
Відвідування підземного ходу:
- для дорослих – 1 грн.;
- для студентів, школярів – 50 коп.
Відвідування експозицій "Флора та фауна Сіверського краю", "Археологія краю", "Новгород-Сіверщина ХІІ ст. поч.ХІХ ст.", "Новгород-Сіверщина до 40-х років ХХ ст.", "ВВ війна та післявоєнна відбудова":
- для дорослих – 2 грн.;
- для студентів, школярів – 1 грн.